Miło jest nam poinformować, że Anna Śmierciak, uczennica klasy 6, została wyróżniona w Projekcie Edukacyjnym w ramach Festiwalu Piosenki Korczakowskiej „Mam prawo talent swój dać” organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie.

     We wtorek 26 listopada 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach odbyła się już VII Gminna Olimpiada Języka Angielskiego Szkół Podstawowych. Wzięli w niej udział reprezentanci wszystkich dziewięciu szkół podstawowych z Gminy Strzegom.

       23 października 2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach pływackich AQUALIGA 2 organizowanych przez PSP nr 2 w Strzegomiu , pod patronatem Burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty. 

     Dwie uczennice z naszej szkoły wzięły udział w organizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej w Kostrzy VI Gminnym Konkursie Recytatorskim z Języka Angielskiego: uczennica klasy III Matylda Czekatowska i uczennica klasy VI Oliwia Skóra.

       Dnia 8.10.2019 roku na obiektach OSiR w Strzegomiu odbył się turniej piłki nożnej chłopców (rocznik 2005-2006) o mistrzostwo gminy Strzegom.

Dnia 23.09.2019 roku na boisku ORLIK w Stanowicach odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych . To już VII edycja tego turnieju pod patronatem Poseł na Sejm RP Pani Moniki Wielichowskiej.

Konkurs  „ Kartka dla Europejczyka”

13 czerwca 2019 uczniowie szkół z Gminy Strzegom uczestniczyli w zawodach pływackich, które odbyły się na krytej pływalni „Delfinek”.

W dniu 29 maja na Orliku w Stanowicach w ramach Sportowego Turnieju Miast i Gmin odbył się mecz piłki nożnej oraz turniej piłki koszykowej .

Łukasz Dudek z klasy IV i Paweł Strzelczyk, uczeń klasy VI, zostali laureatami konkursu „Biblioteka przyszłości” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Strzegom.