Dnia 27 października 2021 r. na terenie obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Strzegomia. Na obiektach OSiRu zmierzyły się reprezentacje wszystkich szkół naszej gminy.

        W ostatnim tygodniu roku szkolnego w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny ,,Drugie życie’’. Głównymi celami było ukazanie wpływu człowieka na różne elementy środowiska, kształtowanie świadomości prawidłowej segregacji odpadów, zainteresowanie ideą powtórnego wykorzystania odpadów, czyli tzw. upcyklingu i sprawianie radości ze wspólnego tworzenia.

Na konkurs plastyczny pt. "Moja ulubiona książka - projekt okładki + treść" ogłoszony przy współpracy  Biblioteki szkolnej i publicznej w Stanowicach, którego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania książek oraz  rozwijanie wyobraźni i umiejętności wypowiedzi artystycznej, wpłynęło 10 prac konkursowych.  

Ogłoszone zostały wyniki XVI Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej „Muzyka łączy Europę”.

Uczniowie klasy VIII z Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanowicach wzięli udział w ogólnopolskim konkursie na temat podatków, które zorganizowało Ministerstwo Finansów.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach wzięli udział w Ogólnopolskich Konkursach Przyrodniczych organizowanych przez Fundację Niezależne Media, wydawca portalu przyrodniczego puszcza.tv.

Grupa 4 uczennic z klasy VIII z Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanowicach wzięła udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück”.

W związku z tym, że uczniowie nie wrócili do szkoły, konkurs przeprowadziłem w systemie zdalnym – po raz pierwszy w historii. Jednak taka forma nie sprawiła żadnych problemów uczestnikom.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanowicach po raz kolejny wzięli udział w  szkolnym konkursie mitologicznym.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach wzięli  udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG”. Organizowany jest on przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej  „Pokolenie”przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.