Dnia 11 września 2021 roku na rozpoczęcie sezonu turystycznego ,  uczniowie 8 klasy Szkoły Podstawowej w Stanowicach wraz z nauczycielem wychowania fizycznego R. Czubalą udali się na wycieczkę rowerową. Celem podróży był Zamek w Książu.

Słoneczna aura tylko zachęcała śmiałków do wysiłku. Termin wyjazdu zbiegł się z IX edycją Narodowego Dnia Sportu, którego celem jest promowanie aktywności, zdrowego trybu życia, sportu i różnych dyscyplin sportowych. Dzięki wydarzeniu dzieci i młodzież, a co za tym idzie – również rodzice mają możliwość rozwijania pasji oraz nabywania nowych. Wracając  z zamku rozpaliliśmy ognisko i piekąc kiełbaski zbieraliśmy siły na powrót. Dopisujące humory i wspaniałe towarzystwo sprawiły, że wycieczka zakończyła się sukcesem, a uczniowie już z niecierpliwością oczekują następnej .

Robert Czubala