17 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Stanowicach odbyły się warsztaty stomatologiczne  dla uczniów prowadzone przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną firmy PROFI- DENTAL panią Dianę Duda.

            W części teoretycznej omówiono zdrowe nawyki żywieniowe i poznano metody poszukiwania próchnicy za pomocą kamery wewnątrzustnej. Pani Diana zaprezentowała prawidłową technikę szczotkowania zębów, wyjaśniła na czym polega nitkowanie oraz zapoznała uczniów z narzędziami stomatologicznymi.

            Część praktyczna na długo pozostanie w pamięci uczniów ponieważ mieli niecodzienną okazję wcielić się w rolę dentysty. Każdy uczestnik spotkania otrzymał indywidualnego pacjenta i niezbędny komplet narzędzi. Następnie dokonali przeglądu, wykonali szczotkowanie i nałożyli prawdziwą plombę. Zapraszamy do galerii.

 

 

Katarzyna Cichoń