Już drugi raz w tym roku Szkolny Klub Wolontariatu w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach zorganizował akcję zbiórki darów dla zwierzaków ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Przekazanie darów spotkało się z ogromną wdzięcznością pracowników schroniska, któremu coraz trudniej funkcjonować.

     Uczniowie i nauczyciele dostarczyli dużo karmy suchej i mokrej dla psów i kotów oraz koce. Mimo nieobecności uczniów w szkole, udało się dzięki rodzicom i opiekunom dostarczyć dary do szkoły. Za pomoc dziękujemy. Przede wszystkim dziękujemy wszystkim za otwarte serca - uczniom, rodzicom i nauczycielom. Te biedne - samotne zwierzęta na to zasługują. Planujemy jeszcze w tym roku przekazać im dwie budy dla psów.

     Zorganizowaliśmy tę akcję, żeby zachęcić uczniów do niesienia pomocy innym – tym razem bezdomnym zwierzętom. Zachęcamy również – w imieniu pracowników schroniska – do adopcji psa albo kota.

Piotr Szmidt - opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu (29 marca 2021)