17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji uczniów klasy II i III Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanowicach  odwiedziła pani bibliotekarka w towarzystwie pluszowego kota Mruczka.

Nie był to koniec niespodzianek, ponieważ pani Wiola przyniosła ze sobą tajemniczą skrzynkę. Był to teatrzyk KAMISHIBAI, dzięki któremu dzieci zamieniły się w publiczność na spektaklu teatralnym. Widzowie mieli okazję obejrzeć sztukę „Kot w butach”. Po spektaklu zapadły gromkie brawa. W kolejnej części spotkania uczniowie rozwiązywali krzyżówkę z hasłem oraz odgadywali zagadki na temat najpopularniejszych kotów znanych z literatury i ekranu.

 

                                                                                                                                                                                                 Wioletta Kwiatkowska