Dzieci i uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanowicach uczestniczyły w warsztatach edukacji włączającej realizowanych przez Fundację Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza.

Poznaliśmy świat człowieka niepełnosprawnego z innej perspektywy. Uczniowie uczyli się poruszać z laską dla niewidomych, jeździły na wózkach inwalidzkich – pokonywały przeszkody, z którymi na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne. Było to bardzo emocjonujące doświadczenie. Uczniowie przeszli praktyczną naukę pomocy i porozumiewania się z osobami niewidomymi, niesłyszącymi i niepełnosprawnymi ruchowo. Poznaliśmy pracę psów przewodników, nauczyliśmy się powitania w języku migowym, zobaczyliśmy przykłady likwidowania barier architektonicznych. Prowadzący: p. Marek Sołtys i p. Filip Brzegowy przekazali młodym ludziom niezbędną wiedzę i przesłanie by nie budować stereotypów stygmatyzujących tylko tworzyć społeczeństwo równych szans. 

 

 

 

 Katarzyna Wójcik