Uczniowie ósmej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanowicach na lekcji wiedzy o społeczeństwie uczyli się trudnej sztuki autoprezentacji i publicznych wystąpień.

Każdy z nich mógł wybrać dowolną formę, w jakiej przedstawi siebie i swoje zainteresowania, jak na przykład prezentacja multimedialna, piktogramy. Młodzież najchętniej korzystała jednak z metody tzw. „magicznego pudełka”. Ósmoklasiści zgromadzili w nich przedmioty związane z ich hobby, planami na  przyszłość oraz charakteryzujące ich osobowość. Prezentowali między innymi: zdjęcia zachodów słońca, pióra papug, elementy do wspinaczki ściankowej, książki, atrybuty malarskie i do robótek ręcznych i wiele innych.

 

Takie wystąpienia z pewnością przydadzą się w przyszłości, ponieważ często będą musieli dokonywać autoprezentacji i warto opanować tę trudną sztukę.

 

Beata Szkarłat