Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanowicach bierze udział w Ogólnopolskiej akcji  „Zdrowo i sportowo” , która ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych.

Mając na uwadze dobro naszych najmłodszych uczniów bardzo aktywnie uczestniczymy w realizacji zadań. Jednym z nich była gra terenowa „ Poszukiwacze skarbów” , gdzie nasi uczniowie poszukiwali cennych skarbów na terenie naszej szkoły.  Wśród nich znalazły się: szyszki, kamienie, trawa, kwiaty, patyki, piasek i inne cenne znaleziska.  Zadanie to dostarczyło wiele pozytywnych emocji. Uczniowie na świeżym powietrzu aktywnie spędzali czas ucząc się jednocześnie i dobrze bawiąc.

 

            Wykorzystaliśmy również grę „ STOPY - DŁONIE” gdzie uczniowie klasy II musieli przejść po torze w taki sposób jak podpowiadały obrazki. Zadanie nie należało do najłatwiejszych ale dla naszych uczniów nie stanowiło to problemu.

 

 

 

Katarzyna Cichoń