8 listopada 2019 r w PSP w Stanowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie naszej szkoły przybliżyli nam historię naszego kraju oraz czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła z mapy świata na 123 lata. Opowiadali o walce z zaborcami i patriotyzmie naszych przodków. Nie zabrakło, także pieśni patriotycznych. Zwieńczeniem uroczystego apelu było odśpiewanie ROTY. Uczniowie w strojach galowych, z kotylionami na piersiach , wysłuchali apelu z prawdziwą powagą  i zaangażowaniem, okazując tym samym szacunek dla historii i dziejów naszego narodu. Na koniec pani dyrektor, Katarzyna Wójcik,  podziękowała małym artystom za piękną lekcję historii i  podkreśliła, że patriota to nie tylko człowiek stojący w obronie kraju podczas zagrożeń, ale to osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe i zawsze dba o honor i dobro swojej Ojczyzny.

 

 

 

                                                                                                              Małgorzata Mądrzak