W poniedziałek 14.10.2019r. odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej.


    To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, rodziców i nauczycieli.
    Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej odbyła się w Świetlicy Wiejskiej w Stanowicach. Ceremonię rozpoczęła  pani dyrektor Katarzyna Wójcik, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów a także złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom uczącym w naszej szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
    Uczniowie klasy pierwszej a także uczennice klasy trzeciej i szóstej pod opieką pani Katarzyny Cichoń  przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
    Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Katarzyna Wójcik. W ten sposób pierwszoklasiści zastali oficjalnie włączeni do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach.
   Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom, po czym udali się na słodki poczęstunek z rodzicami. W klasie wręczono im legitymację szkolne i upominek.


Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Alben Dervish, Milena Dochniak, Zuzanna Dziadura, Amelia Kowalik, Zuzanna Kozakiewicz, Ania leśnicka, Leon Krupa, Dagmara Murdza, Lena Sobczak, Antek Zaborowski, Błażej Wiraszka, Kamila Zając, Olivier Zając.


Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy.