Uczniowie naszej szkoły od 2 września do 9 października uczestniczyli w programie edukacyjnym „Młodzi Głosują – wybory parlamentarne 2019”.

W projekcie wzięło udział ponad 900 szkół z całego kraju. Jego celem było zwiększenie udziału młodych ludzi w życiu publicznym, zachęcenie do świadomego udziału w wyborach. Priorytetem tych działań stało się dostarczenie młodzieży informacji na temat procedur państwa demokratycznego.                                       

W szkole w Stanowicach zadania  projektowe realizowała grupa sześciu uczniów ( z klasy 8 i 7). Przeprowadzili oni kampanię profrekwencyjną, quiz na temat wyborów. Zapoznali się też z aplikacją Latarnik wyborczy, historią parlamentaryzmu w Polsce i na świecie.                                                       

Zwieńczeniem projektu były młodzieżowe wybory, które odbyły się zgodnie ze wszelkimi procedurami wyborczymi 8 października.                       

Mamy nadzieję, że ta akcja edukacyjna zaowocuje w przyszłości dobrymi nawykami obywatelskimi.


                        Koordynator projektu – Beata Szkarłat