W poniedziałek 23 września w naszej szkole miło miejsce uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego, poświęconego patronowi szkoły – Janowi Brzechwie pt. „Witajcie w naszej akademii”.  

Uroczystość zaszczycili znamienici goście: pani poseł Monika Wielichowska i pan Grzegorz Luszawski – dyrektor strzegomskiego OSiRu. Pani dyrektor Katarzyna Wójcik zapoznała zgromadzonych z głównymi celami projektu i jego przebiegiem, a następnie wspólnie z p. Wielichowską wręczyła nagrody laureatom w poszczególnych kategoriach. Później prezentowali się zwycięzcy poszczególnych kategorii. Odczytano najlepsze opowiadanie zawierające tytułu utworów Jana Brzechwy, parafrazy jego wierszy. Były też piosenki – pierwszoklasiści brawurowo wykonali utwór „Pomidor”, a dziewczęta z klas VI – VII zaśpiewały swoją piosenkę o patronie. Każdy mógł podziwiać kukiełki stworzone przez uczniów klasy II i III, portrety poety, albumy poświęcone jego twórczości czy obejrzeć prezentację multimedialną na jego temat. To był niezapomniany dzień i mamy nadzieję, że na stałe wejdzie do kalendarza imprez naszej szkoły.


                                  ZSP Stanowice