W piątek – 6 IX 2019 w naszej szkole odbyła się kolejna, ósma już edycja ogólnopolskiej akcji pt.”Narodowe czytanie”   

                                                       

W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Tegoroczna impreza odbywała się w kraju pod hasłem – osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie. W naszej szkole grupa nauczycieli odczytała nowelę „Sachem” Henryka Sienkiewicza. W grupie lektorów znaleźli się: pani dyrektor Katarzyna Wójcik, pani pedagog Barbara Smyk i nauczyciele: pani A .Adamczyk, J. Dolińska, B. Szkarłat i pan Szmidt. Akcja ma na celu propagować czytelnictwo i „jednoczyć społeczeństwo wokół wspólnych celów i wartości.”                                                                                            

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali tekstu polskiego noblisty i mamy nadzieję, że skłoni ich to do samodzielnej lektury tej i innych książek.