15 lipca ruszyła II edycja Transgranicznego Miasta Dzieci w Strzegomiu. W tym niecodziennym przedsięwzięciu wzięli udział  także uczniowie naszej szkoły.

Dzieci na półkolonii, uczestniczyły w zajęciach - pracowały, zarabiały pieniądze, wydawały je w „Sklepie Marzeń”, lodziarni, kawiarni bez sugestii dorosłych. Uczyły się także oszczędzać, zakładać lokaty w banku-łączyły przyjemne z pożytecznym. W tym roku poznali od podszewki zawód jubilera, strażaka, piekarza, psiego behawiorysty, kamieniarza, ratownika medycznego, blacharza-lakiernika, ochroniarza, zielarza, serwisanta,      ogrodnika, eksperta energii odnawialnej, monyera. Zabawa była przednia. Od 22.07. dzieci będą uczestniczyły w Mieście Dzieci w Czechach, gdzie poznają zawody czeskie, będą zwiedzały, poznawały tradycje, kuchnię czeską i integrowały się z dziećmi.

 

                                                                                                                                                                            Joanna Dolińska - opiekun wolontariusz