Rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca. Jego zwieńczeniem była uroczystość najważniejsza w życiu każdej szkoły – wręczenie świadectw i nagród dokumentujących osiągnięcia uczniów.


Uroczystość rozpoczęło wystąpienie Pani Dyrektor Katarzyny Wójcik, w czasie którego powitała zaproszonych gości, uczniów i rodziców. Pani Dyrektor dokonała podsumowania roku – podziękowała uczniom za wytężoną pracę i pogratulowała wyników. Podziękowania otrzymali rodzice, którzy angażowali się przez cały rok w życie szkoły, a także przyjaciele szkoły.
Kolejnym punktem był występ uczniów klasy ósmej – absolwentów, którzy z lekkim przymrużeniem oka podziękowali Pani Dyrektor, nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji. Pożegnali się z młodszymi koleżankami i kolegami życząc im w przyszłości ukończenia szkoły. Swój występ ubarwili wierszem i piosenkami.
Dla odchodzących ósmoklasistów niespodziankę przygotował samorząd, który podarował każdemu dyplom za różne, dowcipnie ujęte osobiste osiągnięcia.
Pani Dyrektor Katarzyna Wójcik wraz z wychowawcą klasy ósmej Panem Piotrem Szmidtem wręczyli świadectwa oraz zaświadczenia mówiące o wynikach osiągniętych na egzaminie.
Następnie przyszła pora na pozostałych wychowawców klas, którzy wręczyli swoim podopiecznym świadectwa oraz nagrody za wysokie wyniki w nauce. Nagrody w dziedzinie czytelnictwa wręczyła Pani Bibliotekarka Wioletta Kwiatkowska.
Głos zabrała także Pani Sołtys, która pogratulowała uczniom wyników w nauce i życzyła udanych wakacji zapraszając na organizowane półkolonie.
Uroczystość zakończyło wystąpienie Pani Dyrektor, która pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce, podziękowała nauczycielom za wytężoną pracę i życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!


Piotr Szmidt