Uczniowie PSP Stanowice 26 kwietnia 2022 r. mieli okazję zobaczyć światową, multisensoryczną, niezwykle angażująca zmysły wystawę największych dzieł VINCENTA VAN GOGHA. Po ogromnym sukcesie wystawy na całym świecie dotarła ona do Wrocławia. Van Gogh Multi-Sensory Exhibition to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki. Prace tego słynnego i znanego artysty młodzież oglądała dzięki najnowszej technologii Digital Art 360. Forma ta przenosi widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego artysty. Uczniowie leżąc na pufach lub siedząc oglądali dzieła Vincentego van Gogha w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni na ekranach o powierzchni ponad 2000 m kw.

Zaprezentowanych zostało setki dzieł, a ich wszechstronna obecność powodowała, że można było zanurzyć się w świecie obrazów. Ściany wokół oraz podłoga wspaniale współgrały z całością - przemieniły się w niezwykle ciekawie przedstawioną opowieść o życiu i twórczości tego wspaniałego malarza. Całość dopełniała piękna muzyka.

Po niezwykłych doznaniach estetycznych związanych malarstwem wszyscy udali się do OGRODU JAPOŃSKIEGO w obrębie Parku Szczytnickiego. Budząca się do życia wiosna pięknie prezentowała się wśród kwitów i przepięknych kwiatów. Ogród ten to połączenie kilku typów ogrodów japońskich: publicznego, wodnego, związanego z ceremonią picia herbaty i kamienistej plaży. W ogrodzie zgromadzono prawie 270 roślin, zgromadzono w ogrodzie 78 gatunków roślin azjatyckich, w tym 38 pochodzących z Japonii.

To był naprawdę wyjątkowy wyjazd.

Opiekunowie: J. Dolińska

B. Szkarłat

P. Szmidt