We wtorek 26 listopada 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach odbyła się już VII Gminna Olimpiada Języka Angielskiego Szkół Podstawowych. Wzięli w niej udział reprezentanci wszystkich dziewięciu szkół podstawowych z Gminy Strzegom.

     Uczestnicy mieli rozwiązać zadanie ze słuchu, rozwiązać test gramatyczny, wykazać się wiedzą na temat historii i kultury krajów anglojęzycznych, popisać się znajomością zwrotów, które służą do prawidłowej komunikacji. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom kompetencji, a różnice między ich wynikami były niewielkie.

     Ostatecznie najlepszą anglistką w naszej gminie okazała się Marlena Jedyńczuk z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Strzegomiu, którą przygotowała Pani Krystyna Rajtar - Kryczenkowa. Drugie miejsce zajęła Maja Koza, którą przygotowała Pani Agnieszka Szklarek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu. Trzecie miejsce zdobył Mateusz Tekiela z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Strzegomiu, którego przygotowała Pani Magdalena Gapska. Pozostali uczestnicy zdobyli niewiele mniej punktów, co świadczy o wyrównanym poziomie.

     Dziękujemy Panu Zbigniewowi Suchycie - burmistrzowi Strzegomia – za ufundowanie nagród.

     Dziękujemy Radzie Rodziców, która przygotowała poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów.

     Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!

 

Piotr Szmidt (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Stanowicach)